Kartepe Yapılacak Şeyler

Kartepe, adını son yıllarda çok sık duyduğumuz Kartepe Kayak Merkezi ile ön plana çıkmış, çok yakın zamanda ilçe olmuş, Kocaeli sınırları içerisinde, her tatilciye hitap eden doğal güzelliğe sahip, birçok aktivitenin yapılabildiği bir yerdir.

Kartepe Yapılacak Şeyler

Kartepe, adını son yıllarda çok sık duyduğumuz Kartepe Kayak Merkezi ile ön plana çıkmış, çok yakın zamanda ilçe olmuş, Kocaeli sınırları içerisinde, her tatilciye hitap eden doğal güzelliğe sahip, birçok aktivitenin yapılabildiği bir yerdir.

Kartepe Yapılacak Şeyler Kartepe'nin çekim merkezi olmasını sağlayan doğal güzellikleri ve Kartepe gezisinde yapılması gerekenler şöyledir;

Kartepe öncelikle, kayak tutkunlarının kış aylarında çok sık ziyaret ettiği bir yer. Kartepe'de yapılabilecek en önemli aktivitelerden biri kayaktır. Kartepe'de kayak pistlerinin olduğu alana çıkarken yol üzerinde ve alanda kayak malzemeleri satan, kiralayan mağazaraları ve kayak eğitimi alabileceğiniz eğitmenleri bulabilmeniz mümkün.

Kartepe, Maşukiye, Sapanca gibi doğal güzelliklere sahip noktalara çok yakındır. Maşukiye, yemyeşil doğası, içerisinden geçen deresi ve alabalık restoranları ile görülmesi gereken bir yerdir. Maşukiye'nin en keyifli tarafı derenin ve kuşların sesi dışında duyabileceğiniz rahatsız edici sesin pek olmamasıdır. Kendinizin keşfedeceği restoranlar ve dinlenme yerleride Maşukiye'nin ayrı bir güzelliğidir.

Sapanca, şehre ismini veren gölü, göl kıysında yürüyüş alanı, göle nazır restoran ve cafeleri ile yılın oniki ayı ziyaret edilen bir yerdir. Göl varlığı ile ayrı bir güzellikte olması dışında, son yıllarda yapılan çalışmalar ile göl üstünde yelken, kano, kayık gibi araçlarla oldukça keyifli aktiviteler yapmak mümkün.

Kartepe'de yapmadan dönmemeniz gerekenlere kısaca değinmek gerekirse; Kartepe ziyaretiniz hangi mevsimde olursa olsun, Kartepe merkeze 25 km. mesafede bakımlı ve yemyeşil bir yoldan müthiş bir manzara eşliğinde ulaşabileceğiniz kayak merkezini ziyaret etmelisiniz, Maşukiye'de alabalık yemelisiniz, Sapanca'da göl kıyısında yer alan cafelerde, göl manzarası eşliğinde kahve içmelisiniz, Sapanca'daki seralardan çiçek almalısınız, Kartepe'den Maşukiye'ye giderken yol üzerinde yer alan taş fırınlardan, dumanı üstünde ekmek almalısınız.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın


Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Kartepe

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Kartepe Yapılacak Şeyler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

  • Aktivite - Eğlence
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Kış turizminde önemli bir yere sahip olan Kartepe, her mevsim ziyaret edilesi noktalardan biridir.

Kocaeli gezilerinde günübirlik turlarla gezilen veya bir hafta sonu değerlendirmeleri için sık sık düşünülen Kartepe'ye birçok tur firmaları günü birlik turlar düzenliyor. Genellikle kışın günübirlik kayak turları tercih edilirken, bahar aylarında türlü yeşillikleri keşfetmek isteyenlerle dolup taşıyor. Günübirlik tur gezileri firmaların farklılıklarına göre değişiyor. Bizce bir arkadaş grubunuzla gidebilir ve günlünüzce bölgeyi gezebilir, eğer kış mevsimi ise dilediğiniz kadar kayak yapabilirsiniz.

Büyük şehirlere en yakın mesafedeki kayak merkezi Kartepe\'ye yapılmakta olduğu için bölge birçok konaklama tesisine sahip. Kartepe gezinizde Sapanca Otelleri, Maşukiye Otelleri ve Kartepe Otelleri\'nde konaklayabilirsiniz.

  • Aktivite - Eğlence
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Muhteşem bir doğada, güzel bir sabah kahvaltısına ne dersiniz?

Eğer şehir karmaşasından biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız, o halde sizleri Maşukiye'ye ve tabii ki keyifli anlar geçireceğiniz Maşukiye'de kahvaltı keyfine davet ediyoruz.

Kocaeli-Kartepe'de bulunan Maşukiye, hem uzun hem de kısa tatiller için ideal bir bölgedir. Tabiat güzellikleri arasında bulunan bölgede birçok alabalık restoranı ve kahvaltı keyfi yapabileceğiniz lokantalar bulunuyor.

Yapmanız ilk gereken şey, Maşukiye otellerini internet üzerinden araştırıp, Maşukiye otel fiyatları hakkında bilgi edindikten sonra rezervasyonunuzu yaptırmak olacak. Sonrasında uyanacağınız her güne Maşukiye'de kahvaltı keyfiyle başlayabilirsiniz.